Ubezpieczenie turystyczne

Kup ubezpieczenie turystyczne Online

Ubezpiecz się na podróż online - szybko i bezpiecznie

Czym jest ubezpieczenie turystyczne ?

Wyjeżdżając na urlop, rodzinne wakacje z dziećmi, podróż poślubną czy egzotyczną wycieczkę, spodziewasz się głównie miłych wrażeń, które Cię czekają – mało kto przewiduje serię nieszczęśliwych wydarzeń takich jak zaginięcie bagażu, chorobę lub wypadek. Aby móc cieszyć się komfortem, relaksem i wypoczynkiem na urlopie zagranicznym, warto przemyśleć wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego – to sprawa pozornie prosta, lecz łatwo można popaść w skrajność i zacząć ubezpieczać się od wszystkiego. Nie ma sensu przepłacać – w biurze ADF Biała Podlaska opracowaliśmy dla Ciebie poradnik, jak mądrze ubezpieczyć się na wyjazd zagraniczny.

Co to jest ubezpieczenie turystyczne?

Gdy wyjeżdżasz za granicę, polskie ubezpieczenie zdrowotne przestaje działać – publiczna opieka medyczna należy się każdemu ubezpieczonemu w Narodowym Funduszu Zdrowia, ale tylko w granicach kraju. Kompleksową ochronę zapewni Ci wyłącznie ubezpieczenie turystyczne. Możesz wykupić ubezpieczenie turystyczne na Europę, ubezpieczenie turystyczne na Azję, a nawet ubezpieczenie turystyczne do Afryki.

Ubezpieczenie turystyczne stanowi nieocenioną pomoc w przypadku zarówno drobnych obrażeń powstałych na skutek nieszczęśliwego wypadku, jak i poważnych operacji. W razie wystąpienia niespodziewanych zdarzeń podczas podróży, gdy będziesz musiał skorzystać z pomocy lekarza lub trafisz do szpitala, ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty.

Jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Jaka jest procedura uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia turystycznego? Wszyscy nasi klienci w Białej Podlaskiej pytają o to na początku konsultacji. Słusznie – lepiej poznać zasady, gdy nie trzeba działać pod wpływem stresu i lepiej zawczasu przygotować się na każdą sytuację. W ADF radzimy najpierw zabezpieczyć wszystkie rachunki, dowody zapłaty i dokumentację dotyczącą wypadku, zaś po powrocie do Polski należy bezzwłocznie poinformować ubezpieczyciela o zdarzeniu – na podstawie zebranych materiałów wypłaci on należne odszkodowanie.

Dobre ubezpieczenie turystyczne, poza pokrywaniem kosztów opieki medycznej, może zawierać rozszerzenia według Twojego uznania:

 • ubezpieczenie OC, tj. koszty nieumyślnego spowodowania szkody osobie trzeciej,
 • pokrycie kosztów akcji ratunkowej i transportu do kraju,
 • odszkodowanie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
 • odszkodowanie od utraty lub uszkodzenia bagażu,
 • odszkodowanie od opóźnionego lub odwołanego lotu.

Warto posiadać zabezpieczenie w postaci polisy ubezpieczeniowej turystycznej, ponieważ koszty zaledwie jednodniowej hospitalizacji w obcym kraju mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu w Azji lub Ameryce możesz skorzystać zarówno z prywatnej, jak i publicznej opieki medycznej. Ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty, jednak nie większe niż suma gwarancyjna, która została zdefiniowana w umowie podczas zakupu ubezpieczenia.

Jeśli podróżujesz do innego państwa w ramach UE oraz Europejskiej Strefy Wolnego Handlu (EFTA), zamiast ubezpieczenia turystycznego na Europę warto czasem wyrobić tylko kartę EKUZ – na jej podstawie przysługuje Ci niezbędna pomoc medyczna. Taką kartę trzeba wyrobić przed podróżą i mieć ją ze sobą. Jeśli podróżujesz poza granice Unii Europejskiej, lepiej jest wykupić pełne ubezpieczenie na dany kraj lub region, choć ma ono wiele ograniczeń, dlatego sprawdź, czy dotyczą one Ciebie! Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie obejmuje kosztów:

 • transportu powrotnego do kraju,
 • leczenia w placówkach prywatnych,
 • leczenia współfinansowanego przez pacjenta (np. dopłat do pobytu w szpitalu),

Jeśli czeka Cię jedno lub dwudniowy wyjazd służbowy, możesz skusić się na EKUZ, jednak w przypadku dłuższego pobytu i aktywności o zwiększonym ryzyku postaw na pełniejsze ubezpieczenie turystyczne na Europę. W ADF Biała Podlaska doradzamy również wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC – pokryje ono koszty, gdy np. zniszczysz komuś wynajęty rower albo zepsujesz sprzęt w domku.

Ubezpieczenie turystyczne a COVID-19

Często spotykamy się z pytaniem, czy polisa zadziała w razie pandemii na wakacjach? W obecnych czasach naznaczonych rozprzestrzenianiem się koronawirusa, konieczność nieplanowanego leczenia lub hospitalizacji stała się bardziej prawdopodobna. Niektóre z państw wprowadziły także obowiązek posiadania polisy turystycznej pokrywającej koszty leczenia; również ubezpieczyciele dostosowali swoje oferty do istniejących warunków oraz obostrzeń. Zapytaj w biurze ADF Biała Podlaska o możliwość ochrony w razie różnych sytuacji związanych z pandemią. Dobra polisa powinna zapewnić pokrycie kosztów w sytuacjach takich jak:

 • hospitalizacja i leczenie w razie zachorowania na Covid-19,
 • wykonanie testu na obecność SARS-CoV-2,
 • przedłużony pobyt z powodu zachorowania dziecka,
 • zakwaterowanie i wyżywienie w razie przedłużenia pobytu z powodu pozytywnego wyniku testu lub/i kwarantanny,
 • powrót do kraju po przedłużeniu pobytu z powodu kwarantanny.

Dodatkowo, jeśli zależy Ci na indywidualnych rozszerzeniach jak:

 • uprawianie sportów wysokiego ryzyka,
 • zaostrzenie chorób przewlekłych,
 • zdarzenia pod wpływem alkoholu,
 • kradzież sprzętu sportowego i elektronicznego,

skontaktuj się z zaufanym doradcą, który zadba o to, by odpowiednie zapisy znalazły się na umowie ubezpieczenia turystycznego na Europę czy inny kontynent. W ADF Biała Podlaska porównamy oferty najlepszych polskich ubezpieczycieli i wybierzemy zakres ochrony idealnie dopasowany do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Dotychczas większość ubezpieczycieli uznawała stan epidemii oraz pandemii za podstawowe wyłączenie. Obecna sytuacja wymusiła jednak zmianę przyjętych wcześniej zasad. Ubezpieczenie turystyczne z opcją COVID-19 pokryje dodatkowe rozszerzenia obejmujące także zarażenie koronawirusem – jednym z wyłączeń pozostają koszty będące skutkiem działań wbrew miejscowemu prawu np. brak maseczki lub niezachowanie dystansu.

Naszym klientom w Białej Podlaskiej proponujemy zabezpieczenie się przed kosztami rezygnacji z podróży. Obecna niestabilna sytuacja powoduje, że w wyniku ograniczeń wprowadzanych przez poszczególne kraje, loty są często odwoływane. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu od rezygnacji z podróży możesz być pewny, że otrzymasz zwrot kosztów poniesionych z tytułu: anulowania wycieczki, wykupionego biletu lotniczego, rezerwacji noclegów, skipassów czy innych wydatków związanych z organizacją pobytu w obcym kraju

Na co warto zwrócić uwagę, wykupując ubezpieczenie turystyczne?

Po pierwsze, zapoznaj się z OWU i punktami dotyczącymi wyłączeń – to sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności za poniesione szkody.

Ubezpieczenie turystyczne z COVID-19 w zakresie ochrony działa tylko do konkretnej kwoty zwanej „sumą ubezpieczenia” – najlepiej, aby była ona jak najwyższa. Upewnij się, jakie są koszty opieki zdrowotnej, lekarstw, zabiegów w docelowym kraju, a także jaka jest cena dziennego pobytu i ustal odpowiednią kwotę na umowie ubezpieczenia turystycznego z COVID-19.

Wykupując ubezpieczenie turystyczne do Afryki, weź pod uwagę potencjalne ryzyka, np. ukąszenie przez egzotycznego owada, atak dzikiego zwierzęcia, malarii lub zatrucia pokarmowego. Leczenie za granicą jest bardzo drogie, dlatego warto wybrać ubezpieczenie turystyczne, które zapewni Ci komfort w trudnych momentach. Polisa podróżna powinna być też dopasowana do formy wypoczynku – inny zakres będzie miała polisa ubezpieczeniowa dla miłośników nurkowania, polowań czy wspinaczki górskiej, zaś inna dla pary emerytów zwiedzających turystyczne atrakcje lub odpoczywających na plaży. Tak więc kraj docelowy, wiek osób oraz sposób spędzania czasu wpływają najbardziej na wysokość ubezpieczenia turystycznego. Poza tym bierze się pod uwagę:

 • długość pobytu,
 • stan zdrowia,
 • składniki ubezpieczenia (np. OC, NNW),
 • wysokość kwoty ubezpieczenia.

Jakie są różnice w ubezpieczeniu turystycznym na Polskę, Europę i świat?

Podstawą wyboru rodzaju ubezpieczenia turystycznego jest specyfika obszaru, dokąd zamierzasz się udać. Planujesz urlop w kraju? Skorzystaj z wariantu polisy turystycznej na Polskę. Chcesz jechać do Szwecji, Francji, a może słonecznej Italii? Wybierz ubezpieczenie turystyczne obowiązujące na terenie całej Europy. Masz zamiar spełnić marzenia o egzotycznej podróży do Tajlandii, Afryki, Ameryki Południowej, Japonii, a może zainspirował Cię Phileas Fogg i jego podróż dookoła świata? W ADF Biała Podlaska zadbamy o to, byś wrócił do kraju szczęśliwy, zdrowy i zadowolony, a przede wszystkim z bagażem miłych wspomnień, a nie długów.

Kolejny krok to wyszczególnienie potencjalnych źródeł kłopotów. Oczywiście trudno jest przewidzieć zdarzenia losowe, ale np. skoki na spadochronie, safari, spacer po dżungli czy loty szybowcem powinny być uwzględnione. Pomyśl również o dzieciach, rodzicach lub zwierzętach – ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać zapisy chroniące wszystkich towarzyszy podróży.

Jakie są różnice w ubezpieczeniu turystycznym na Polskę, Europę i świat?

Polisa turystyczna za 3 zł zapewnia pokrycie kosztów leczenia do 20 000 euro – może to być jednak kwota niewystarczająca w przypadku np. hospitalizacji – doba w szpitalu w USA kosztuje ponad 2000 zł. Nie kieruj się zatem wyłącznie ceną, gdyż zbyt niska suma gwarantowana sprawi, że ubezpieczenie turystyczne nie spełni swojego zadania. Z drugiej strony najwyższa cena nie zawsze oznacza najwyższą jakość. Kieruj się rozsądkiem! Polisa ubezpieczeniowa turystyczna na Europę w granicach 10 zł za dzień będzie jak najbardziej w porządku, natomiast na Europę i inne kontynenty, np. ubezpieczenie turystyczne Azja lub Ameryka, powinno ono kosztować powyżej 25 zł za dzień. Zapraszamy do Białej Podlaskiej, gdzie ustalimy optymalny stosunek pomiędzy sumą gwarantowaną i zakresem ochrony. Nie warto przepłacać, gdyż najdroższa opcja za około 80 zł za dzień może nie posiadać elementu, który akurat będzie dla Ciebie ważny.

Na co warto zwrócić uwagę, wykupując ubezpieczenie turystyczne?

Po pierwsze, zapoznaj się z OWU i punktami dotyczącymi wyłączeń – to sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności za poniesione szkody.

Ubezpieczenie turystyczne z COVID-19 w zakresie ochrony działa tylko do konkretnej kwoty zwanej „sumą ubezpieczenia” – najlepiej, aby była ona jak najwyższa. Upewnij się, jakie są koszty opieki zdrowotnej, lekarstw, zabiegów w docelowym kraju, a także jaka jest cena dziennego pobytu i ustal odpowiednią kwotę na umowie ubezpieczenia turystycznego z COVID-19.

Wykupując ubezpieczenie turystyczne do Afryki, weź pod uwagę potencjalne ryzyka, np. ukąszenie przez egzotycznego owada, atak dzikiego zwierzęcia, malarii lub zatrucia pokarmowego. Leczenie za granicą jest bardzo drogie, dlatego warto wybrać ubezpieczenie turystyczne, które zapewni Ci komfort w trudnych momentach. Polisa podróżna powinna być też dopasowana do formy wypoczynku – inny zakres będzie miała polisa ubezpieczeniowa dla miłośników nurkowania, polowań czy wspinaczki górskiej, zaś inna dla pary emerytów zwiedzających turystyczne atrakcje lub odpoczywających na plaży. Tak więc kraj docelowy, wiek osób oraz sposób spędzania czasu wpływają najbardziej na wysokość ubezpieczenia turystycznego. Poza tym bierze się pod uwagę:

 • długość pobytu,
 • stan zdrowia,
 • składniki ubezpieczenia (np. OC, NNW),
 • wysokość kwoty ubezpieczenia.
ADF DORADCY UBEZPIECZENIOWI

Zadbaj o bezpieczny plan na życie

Świadczymy pomoc w wyborze ubezpieczeń zarówno tych dla obób fizycznych oraz firm. Nasza ofert jest szeroka i dostosowana do Państwa potrzeb.