Ubezpiecznie grupowe

Kup ubezpieczenie grupowe

Ubezpiecz się grupowo online - szybko i bezpiecznie

Czym jest ubezpieczenie grupowe ?

Ubezpieczenie grupowe to rodzaj polisy ubezpieczeniowej na życie i zdrowie, która oferowana jest pracownikom zatrudnionym w tym samym zakładzie pracy – obejmuje zatem ochroną zarówno ludzi młodych, jak i osoby w wieku przedemerytalnym. Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem czy pracodawcą, sprawdź, co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniach grupowych.

Ubezpieczenie grupowe charakterystyka

Ubezpieczenie grupowe, w przeciwieństwie do polisy indywidualnej, jest gotowym produktem wchodzącym w skład korzyści pozapłacowych. To pewnego rodzaju bonus, jaki możesz otrzymać w miejscu zatrudnienia. Polisa ubezpieczenia grupowego działa dla danej osoby niezależnie od innych polis, a wszyscy objęci nią pracownicy mają dokładnie takie same warunki umowy jak np. kwota ubezpieczenia czy składka. Czasami są możliwe pewne modyfikacje w ramach olbrzymich korporacji – zwykle są to polisy bardzo szerokie, które zawierają wiele różnorodnych, lecz dogodnych opcji. Ubezpieczenie grupowe obejmuje także ochronę członków rodziny oraz wypłatę świadczenia dla ubezpieczonego, gdy coś złego przydarzy się jego bliskim, np. śmierć rodziców. Mimo tego, że jest to bardzo korzystna oferta, ma jednak swoje ograniczenia. Ubezpieczenie grupowe ma określoną sumę ubezpieczenia, zakres ochrony, cenę i czas trwania – w tym przypadku nie masz możliwości zmiany umowy według własnych preferencji, nie możesz zrezygnować z części ochrony ani zmienić okresu obowiązywania umowy.

Co obejmuje ubezpieczenie grupowe?

Zakres świadczeń w ramach ochrony ubezpieczeniowej jest zawsze uzgadniany z ubezpieczającym, czyli pracodawcą i dostosowywany do potrzeb oraz specyfiki działalności prowadzonej przez daną firmę. Warunki ubezpieczenia grupowego są predefiniowane, tzn. musisz przystać na gotowy zestaw, co jednak nie oznacza, że nie możesz przed przystąpieniem zapoznać się z OWU.

Z ubezpieczenia grupowego możesz korzystać do momentu, kiedy jesteś zatrudniony w danej firmie. Najczęściej przedmiotem ubezpieczenia grupowego jest zdrowie i życie pracownika. Jeśli proponowany zakres ubezpieczenia pracowniczego nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz dodatkowo (już bez udziału pracodawcy) zawrzeć umowę ubezpieczenia indywidualnego, np. w biurze ADF Biała Podlaska, gdzie dołożymy wszelkich starań, abyś znalazł umowę w pełni odpowiadającą Twoim potrzebom. Zaproponujemy Ci polisę indywidualną, którą będziesz mógł dowolnie modyfikować i uzupełnić zakres ubezpieczenia grupowego dla kompletnej ochrony. Wykupując polisę grupową w ADF Biała Podlaska uzyskasz wsparcie finansowe w sytuacji:

 • poważnego zachorowania,
 • śmierci w następstwie różnych wypadków,
 • inwalidztwa,
 • leczenia powikłań,
 • hospitalizacji,
 • narodzin dziecka,
 • uszczerbku na zdrowiu współmałżonka,
 • śmierci współmałżonka, a także rodziców pracownika,
 • niezdolności do pracy.

Obecnie coraz więcej pracodawców, szczególnie właściciele dużych przedsiębiorstw, daje możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej i w pakiecie ubezpieczenia grupowego swoich pracowników oferuje ponadstandardowe rozwiązania, np. assistance domowy, ubezpieczenie nieruchomości, turystyczne czy NNW. Międzynarodowy zakres działalności danej firmy wymusza czasem ochronę przed wypadkami nie tylko na terenie miasta Biała Podlaska, ale również w całej Europie. Zapraszamy do naszego biura, gdzie pomożemy wybrać odpowiedni pakiet ubezpieczeń dla wszystkich pracujących. Posiadamy liczne narzędzia, które w szybki sposób dają optymalne wyniki. U nas możesz liczyć na ubezpieczenia grupowe na najkorzystniejszych warunkach w Białej Podlaskiej!

Kto może zawrzeć grupowe ubezpieczenie w ADF Biała Podlaska?

Zawarcie grupowego ubezpieczenia grupowego możliwe jest wówczas, gdy znajdzie się odpowiednia liczba osób zainteresowanych – czasem określana procentowo do ogółu zatrudnionych, a czasem w wartościach bezwzględnych. Różne towarzystwa ubezpieczeniowe stawiają inne warunki. Z doświadczenia wiemy, że w niektórych firmach wystarczyło, że do ubezpieczenia grupowego w Białej Podlaskiej chciało przystąpić jedynie 50% zatrudnionych, zaś w innych ten próg podniesiono do 70%. Jeśli chodzi o weryfikację pracodawcy, musi legitymować się on dokumentami takimi jak wypis z Centralnej Ewidencji Informacji Działalności Gospodarczej lub z Krajowego Rejestru Sądowego. Czasami towarzystwa wymagają też określonej formy zatrudnienia, np. umowy o pracę. W naszej placówce wyszukamy dla Ciebie takiego ubezpieczyciela, który ma w ofercie ubezpieczeń grupowych w Białej Podlaskiej najprostsze wymagania do spełnienia.

Odpowiadając na pytanie: „kto może zawrzeć grupowe ubezpieczenie w ADF Biała Podlaska”, zapraszamy wszystkich właścicieli zakładów pracy oraz freelancerów. Niegdyś ten typ ochrony był dostępny jedynie dla dużych graczy rynkowych – teraz polisę pracowniczą mogą nabyć także małe przedsiębiorstwa, jednoosobowe działalności oraz osoby wykonujące wolny zawód. Dla każdego znajdziemy odpowiedni zakres, wymogi, sumę ubezpieczenia oraz wysokość składki. Ubezpieczenie grupowe w Białej Podlaskiej nigdy nie było tak proste!

Jak działają ubezpieczenia grupowe?

Podstawowe informacje na temat ubezpieczenia grupowego znajdziesz w dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia), które szczegółowo omawiamy z naszymi klientami w Białej Podlaskiej. Wyjaśniamy wszystkie zawiłości oraz terminy, tak aby podstawowe parametry oferty nie budziły wątpliwości. Zwracamy uwagę np. na zakres wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela. Ubezpieczenia grupowe są produktem o z góry ustalonych zasadach, w większości przypadków można jednak wybierać pomiędzy kilkoma wariantami cenowymi. Produktów ochrony grupowej jest naprawdę sporo. Największe towarzystwa jak: Allianz, PZU, Warta, Goether, Uniqua, mają ten rodzaj ubezpieczenia w swoim portfolio. W ADF Biała Podlaska posiadamy szeroki wachlarz ofert dla każdego przedsiębiorstwa, bez względu na branżę, rozmiar oraz formę prawną. Polisa grupowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią długotrwałych zobowiązań – umowa najczęściej trwa rok. Ubezpieczenia grupowe działają w odniesieniu do pracowników danej firmy i są dostępne w miejscu pracy. Wszyscy mają takie same warunki, lecz każdy traktowany jest indywidualnie.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń grupowych?

Standardowo to pracodawca decyduje o tym, z jakim towarzystwem nawiąże współpracę i na jakich zasadach. Coraz częściej można jednak znaleźć oferty ubezpieczeń otwartych – nie musisz być zatrudniony w żadnej firmie, by móc wykupić sobie ubezpieczenie. Ubezpieczenie grupowe możesz wykupić indywidualnie, poza miejscem pracy – tego typu produkt jest przeznaczony dla osób, które wykonują wolne zawody. Otwarte ubezpieczenie grupowe można kupić w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Przyjdź do biura ADF w Białej Podlaskiej, a przedstawimy Ci szczegóły ofert i wybierzemy tę dopasowaną indywidualnie do Twoich potrzeb oraz oczekiwań.

Jak zgłosić szkodę ubezpieczycielowi w grupowej polisie na życie?

W przypadku polisy grupowej ubezpieczony zgłasza szkodę swojemu pracodawcy. Firma kontaktuje się wówczas z towarzystwem ubezpieczeniowym i dopełnia wszelkich formalności. Ubezpieczenie grupowe jest zatem bardzo wygodnym rozwiązaniem – nie musisz martwić się o żadne dokumenty, potwierdzenia, pisma, wnioski czy deklaracje.

Zalety korzystania z ubezpieczeń grupowych

Zakres ubezpieczenia grupowego ustala z ubezpieczycielem pracodawca, zaś Ty jako pracownik możesz jedynie zaakceptować oferowany zakres i warunki ochrony. Jakiekolwiek indywidualne modyfikacje w ubezpieczeniu grupowym są niemożliwe. Te pozornie spore wady są jednak w dużej mierze niwelowane przez fakt, iż ubezpieczenie pracownicze finansowane jest w części lub w całości przez pracodawcę – oznacza to, że za stosunkowo nieduże pieniądze lub nawet bez dodatkowych kosztów możesz cieszyć się realnym wsparciem w razie wypadku bądź nieszczęśliwego zdarzenia. Atutem polis grupowych jest również ich niska cena – nawet przy tym samym zakresie można uzyskać niższą składkę roczną niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego – dzieje się tak, ponieważ dywersyfikacja ryzyka na dużej grupie ubezpieczonych jest większa. Trzeba za to pamiętać, że ubezpieczenia grupowe mają z reguły niskie sumy ubezpieczenia, a więc wypłata odszkodowania np. w razie wypadku może być kilka razy niższa niż dla ubezpieczenia indywidualnego. W naszym biurze doradców ubezpieczeniowych w Białej Podlaskiej pomożemy Ci znaleźć możliwie najszerszy zakres ochrony. Indywidualne ubezpieczenie z reguły wymaga dodatkowych rozszerzeń, by uzyskać kompletny pakiet – ubezpieczenie grupowe w Białej Podlaskiej, które oferujemy, ma optymalny stosunek sumy ubezpieczenia do wysokości składki. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które są relatywnie zdrowe, nie pracują w zawodach podwyższonego ryzyka oraz nie planują powiększania rodziny. Dzięki takiej polisie pracownik staje się bardziej lojalny wobec pracodawcy i nie rezygnuje tak szybko z pracy. Osoba zatrudniona może cieszyć się łatwym dostępem do pomocy medycznej i wsparciem finansowym na wypadek leczenia, poprawy zdrowia, rehabilitacji czy kosztów pogrzebu.

Ile kosztuje grupowe ubezpieczenie na życie

Koszt związany z grupowym ubezpieczeniem zdrowotnym nie należy do wysokich. Z doświadczenia w pracy biura doradczego w Białej Podlaskiej wiemy, że z reguły jest to kwota od 50 do 100 zł miesięcznie. Cena polisy jest uwarunkowana głównie parametrami ubezpieczenia. Na wysokość składki najbardziej wpływają:

 • wysokość sumy ubezpieczenia,
 • zakres ochrony,
 • liczba osób zatrudnionych w firmie,
 • wiek i zarobki pracowników,
 • branża firmy i zakres jej działalności.

Dobre ubezpieczenie grupowe powinno jak najpełniej uwzględniać indywidualny styl życia, wiek, zarobki oraz stan rodziny pracowników. Nie zawsze jest to możliwe, jednak ogromnym plusem w ubezpieczeniu grupowym jest atrakcyjna cena oraz rozsądny pakiet ochrony. Zanim zdecydujesz się na ofertę ubezpieczenia grupowego w Białej Podlaskiej, sprawdź i porównaj ze sobą kilka ofert. Skorzystaj z fachowej wiedzy oraz profesjonalnych narzędzi naszych pracowników, a będziesz w pełni usatysfakcjonowany wyborem ubezpieczenia grupowego w Białej Podlaskiej!

ADF DORADCY UBEZPIECZENIOWI

Zadbaj o bezpieczny plan na życie

Świadczymy pomoc w wyborze ubezpieczeń zarówno tych dla obób fizycznych oraz firm. Nasza ofert jest szeroka i dostosowana do Państwa potrzeb.