Ubezpieczenie medyczne

Czym jest obowiązkowe ubezpieczenie medyczne ?

Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo zdrowotne jest niezwykle ważne dla każdego, bez względu na zawód, wiek, płeć czy stan majątkowy. Coraz więcej Polaków docenia kompleksową opiekę medyczną, ponieważ ma dość stania w kolejkach i wielomiesięcznego oczekiwania na wizyty. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne oferuje szybki dostęp do wielu specjalistów oraz możliwość skorzystania z różnych badań diagnostycznych i nowoczesnego sprzętu medycznego. Ile kosztuje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne? Kto może z niego korzystać i na jakich zasadach? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce

Rynek ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce składa się z dwóch elementów:

 • obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne,
 • prywatne ubezpieczenie zdrowotne (dobrowolne).

Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne

Obligatoryjne ubezpieczenie zdrowotne wprowadzono na mocy uchylonej Ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym z dnia 6 lutego 1997 r. i obejmuje ono większość Polaków. Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych normuje z kolei zakres świadczeń opieki zdrowotnej. Podmiotem, który odpowiada za powszechną opiekę zdrowotną w Polsce, jest powołany w 2003 roku Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Prywatne ubezpieczenie zdrowotne wykupywane jest indywidualnie w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Krajowy Program Zdrowotny

Ciekawą ofertą jest Krajowy Program Zdrowotny, który gwarantuje przejrzyste warunki, szeroki dostęp do specjalistów, a także niskie koszty. Co miesiąc płacisz stałą składkę 49 zł, a następnie obniżone stawki za konsultacje i badania. Ubezpieczenie tego typu możesz również wykupić u zaufanego doradcy finansowego, jakim jest ADF Biała Podlaska. Umowa ta nie ma charakteru długoterminowego, dlatego w każdej chwili możesz zrezygnować z ubezpieczenia zdrowotnego.

Co obejmuje Krajowy Program Zdrowotny?

Stała składka co miesiąc gwarantuje niższe opłaty za wizyty u specjalistów oraz badania. Przykładowo – za konsultację kardiologiczną lub ginekologiczną zapłacisz 19,90 zł, a mammografię 29,90 zł i tyle samo za badanie dna oka. Jeśli zaś chcesz zbadać krew lub OB, będzie Cię to kosztowało jedyne 2 zł. Jak widać, ceny są znacznie niższe niż w przypadku wizyt na własną rękę. Ostrzegamy jednak naszych klientów w Białej Podlaskiej, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapewnia refundacji wszystkich metod leczenia i badań! Jeśli szukasz bardziej zindywidualizowanej oferty, skorzystaj z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Czym jest ubezpieczenie zdrowotne prywatne?

Ubezpieczenie prywatne zdrowotne to indywidualna polisa, którą możesz dobrowolnie kupić u wybranego ubezpieczyciela. Składki najczęściej płacone są co miesiąc. Osoby objęte prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym mogą umawiać się na wizyty na konkretny dzień i godzinę telefonicznie, osobiście lub online – dla porównania, przy obowiązkowym ubezpieczeniu czas oczekiwania na wizytę wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy – wszystko zależy od tego z iloma placówkami współpracuje konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne działa na terenie całego kraju – jeśli np. jesteś na wakacjach z dala od Białej Podlaskiej, również możesz skorzystać z opieki medycznej.

Wykluczenia ubezpieczenia OC rolnika

Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz indywidualnych potrzeb. Prywatne ubezpieczenie medyczne (w zależności od wariantu) zapewnia dostęp do:

 • placówek medycznych na terenie całej Polski,
 • wizyt u specjalistów bez skierowania,
 • badań i testów diagnostycznych,
 • domowej opieki pielęgniarskiej,
 • konsultacji z lekarzami różnych specjalizacji,
 • domowych wizyt lekarskich 24h,
 • wybranych zabiegów,
 • infolinii medycznej.

W naszym biurze w Białej Podlaskiej spotykamy się z chęcią zakupienia dodatkowych rozszerzeń prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, np. opieki stomatologicznej, badań endoskopowych, konsultacji profesorskich, a nawet operacji i zabiegów. Osoby szukające w Białej Podlaskiej wsparcia w zakresie ubezpieczenia prywatnego, często wyrażają również chęć objęcia siebie lub rodziny prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym szpitalnym – gwarantuje ono wypłatę świadczenia w razie hospitalizacji. Dokładny zakres usług ujęty jest w umowie ubezpieczeniowej, którą należy dokładnie przeczytać. Nasi doradcy ADF Biała Podlaska zachęcają do szczegółowego zapoznania się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU), a w razie potrzeby służą pomocą w wyjaśnieniu poszczególnych kwestii.

Czego nie obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Tak jak przy każdym ubezpieczeniu, towarzystwa mają własne listy wykluczeń. Większość firm ubezpieczeniowych nie gwarantuje wsparcia osobom, które świadomie działają na swoją niekorzyść, czyli np. dokonują samookaleczeń, piją alkohol lub stosują substancje odurzające. Ubezpieczyciel nie wypłaci również odszkodowania ludziom, którzy:

 • mają wady wrodzone,
 • leczą się na niepłodność,
 • doznały szkody w trakcie popełnienia przestępstwa lub próby jego usiłowania,
 • stosowały leki wbrew zaleceniom lekarza,
 • prowadziły pojazd bez uprawnień,
 • uprawiają ryzykowne sporty.

Informacje o wszystkich wykluczeniach zawsze znajdują się w umowie ubezpieczenia zdrowotnego prywatnego – wraz z naszymi klientami rozpatrujemy wszystkie oferty również pod ich kątem, warto także zapoznać się z całą listą oraz dokonać indywidualnej oceny. Nasza szeroka baza danych towarzystw, proponujących prywatne ubezpieczenia zdrowotne w Białej Podlaskiej, pozwala odszukać taką ofertę, której wykluczenia będą w możliwie najmniejszym stopniu dotkliwe dla klienta.

Zalety posiadania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Zgodnie z konstytucją, każdy Polak ma prawo do ochrony swego zdrowia i finansowania świadczeń medycznych ze środków publicznych. Państwowy system opieki zdrowotnej często pozostawia jednak wiele do życzenia, szczególnie w nagłych sytuacjach. Warto zwiększyć swoje bezpieczeństwo i komfort, korzystając również z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują polisy indywidualne, a także pakiety dla całej rodziny.

Kto może skorzystać z ubezpieczenia medycznego?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to rodzaj usługi, z której może skorzystać każdy – towarzystwa ubezpieczeniowe z reguły mają oferty dla osób między 18. a 65. rokiem życia. Szczegółowe warunki dotyczące wieku ubezpieczonego reguluje dokument OWU, który dołączony jest do ubezpieczenia.

O ile z dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego może skorzystać każdy, niektórym osobom to dodatkowe zabezpieczenie może się szczególnie przydać. Komu? Z pakietu ubezpieczeń prywatnych zdrowotnych będą zadowolone przede wszystkim te osoby, które często korzystają z opieki lekarskiej i nie chcą czekać w długich kolejkach miesiącami, a czasem nawet latami. Skorzystają z tego rozwiązania również osoby mające trudności z poruszaniem się i cierpiący na choroby przewlekłe jak: alergia, astma, nerwica, IBS. Prywatny sektor ubezpieczeń zdrowotnych gwarantuje wysoką jakość świadczeń, dostęp do nowoczesnego sprzętu, brak kolejek i szeroki wybór usług lekarskich. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to spokój w odniesieniu do zdrowia także pozostałych członków rodziny.

Wykupując indywidualne ubezpieczenie zdrowotne, możesz korzystać z usług profilaktycznych i regularnie poddawać się badaniom, co jest istotne w rodzinach, gdzie występowały przypadki nowotworów lub innych chorób genetycznych. To również rozsądny wybór dla kobiet w ciąży oraz sportowców, dla których szybki kontakt ze specjalistą jest szczególnie istotny; również rodzice małych dzieci będą zadowoleni z możliwości umówienia wizyty u lekarza w ciągu 24h lub wizyty domowej bez stania w kolejce w zatłoczonej przychodni. Prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym może zostać ponadto objęty małżonek oraz dzieci.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Nasi klienci w Białej Podlaskiej często pytają na początku rozmowy: czy ubezpieczenie zdrowotne prywatne to duży wydatek. Odpowiadamy – koszt składki zależy od zakresu ochrony, wieku ubezpieczonego, liczby osób decydujących się na polisę oraz polityki danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Podstawowe pakiety to koszt około 40 zł, cena dla najbogatszych wersji sięga nawet kilkuset złotych. TU Zdrowie posiada do wyboru 4 warianty w cenie od 49 do 275 zł miesięcznie. Osoby, które chcą wykupić ubezpieczenie zdrowotne prywatne na preferencyjnych warunkach w Białej Podlaskiej, zapraszamy do ADF Doradcy Ubezpieczeniowi. Wybierz najlepszy pakiet, by nie przepłacać i jednocześnie zapewnić sobie kompleksową ochronę szytą na miarę! Osoba z problemami sercowymi oraz żołądkowymi będzie zadowolona np. z konsultacji z kardiologiem i gastrologiem. Oprócz ceny, warto też sprawdzić zakres ochrony i dostępność placówek medycznych. W różnych towarzystwach liczba przychodni, w których możesz umówić się na wizytę, może wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy w całej Polsce

Czym różni się prywatne ubezpieczenie zdrowotne od państwowego?

Różnice między prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym a publicznym dotyczą przede wszystkim odpłatności – mając prywatną polisę zdrowotną, musisz liczyć się z dodatkowym miesięcznym wydatkiem, ale możesz za to liczyć na szerszy zakres badań (pod warunkiem, że wybierzesz właściwy pakiet). Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest dobrowolnym uzupełnieniem i nie może zastąpić państwowej opieki, która jest obowiązkowa i obsługiwana w ramach składek pobieranych przez państwo od każdej osoby pracującej lub prowadzącej działalność gospodarczą – nie ma możliwości, by z niego zrezygnować.

Gdzie zatem znaleźć dobrą polisę zdrowotną? Aby znaleźć korzystne ubezpieczenie zdrowotne prywatne, wcale nie potrzebujesz spędzać wielu godzin na przeglądaniu ofert. Znalezienie polisy może być niezwykle proste – wystarczy odwiedzić biuro zawodowo zajmujące się wyszukiwaniem najlepszych ofert ubezpieczeń w Białej Podlaskiej. W ADF sprawdzimy aktualny ranking ubezpieczeń oraz skorzystamy z własnego doświadczenia i szerokiej bazy aktualnych danych. Szybkie porównanie ofert i znalezienie tej najwłaściwszej zajmie nam kilka chwil! Wizyta w biurze w Białej Podlaskiej to idealny sposób, by zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale również cenny czas.

ADF DORADCY UBEZPIECZENIOWI

Zadbaj o bezpieczny plan na życie

Świadczymy pomoc w wyborze ubezpieczeń zarówno tych dla obób fizycznych oraz firm. Nasza ofert jest szeroka i dostosowana do Państwa potrzeb.