>

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie pojazdów OC/AC

Ubezpiecz samochód online - wypełnij formularz a otrzymasz ofertę najszybciej jak to możliwe

  OC

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

  AC

  Dobrowolne ubezpieczenie pojazdów

  Assistance

  Dobrowolne ubezpieczenie pojazdów

  NNW

  Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

  ADF Doradcy Ubezpieczeniowi to najlepszy wybór jeśli poszukujesz pomocy w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych

  Autocasco (AC) należy do grupy dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych – gwarantuje ono pokrycie kosztów szkody, która powstała w wyniku kolizji lub wypadku drogowego. Ubezpieczeniem AC możesz objąć samochód oraz jego wyposażenie przed kradzieżą i zniszczeniem; zakres świadczonych w ramach autocasco usług zależy od wybranej oferty i podpisanej umowy, której załącznikiem jest OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Warto zaznaczyć, że autocasco jest wsparciem dla sprawcy, podczas gdy obowiązkowe ubezpieczenie OC pokrywa jedynie koszty naprawy samochodu osoby poszkodowanej. Dobrze jest więc zagwarantować sobie pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku, by nie stać się przysłowiowym „mądrym Polakiem po szkodzie”.

  Co pokrywa ubezpieczenie AC?

  W zależności od wariantu autocasco, na jaki się zdecydujesz, ubezpieczenie te niesie ze sobą różne korzyści. Zakres ochrony oferowany przez ten produkt ubezpieczeniowy może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb i sytuacji kierowcy. W naszym biurze ADR Biała Podlaska najczęściej wybierane są pakiety ubezpieczenia AC samochodu obejmujące szkody powstałe w wyniku:

  • wypadku i kolizji,
  • uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie (np. akty wandalizmu),
  • kradzieży i usiłowania kradzieży auta lub wyposażenia dodatkowego,
  • pożaru,
  • niekorzystnego działania zjawisk atmosferycznych jak: powodzie, podtopienia, huragany, grad, lawiny itp.,
  • prowadzenia akcji ratunkowej dla ratowania ludzkiego zdrowia lub życia.

  Zwracamy uwagę, że zapisy umowy autocasco mogą być dobierane indywidualnie, tak by składka dotyczyła tylko takiego zabezpieczenia, jakiego faktycznie potrzebujesz.

  Kiedy autocasco nie działa?

  Celem efektywnego korzystania z ochrony, jaką gwarantuje ubezpieczenie AC samochodu, warto zapoznać się z OWU autocasco i zwrócić uwagę na znajdujące się tam wykluczenia – nierzadko zdarza się bowiem, że ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania w przypadku kradzieży auta na terenie Białorusi, Rosji czy Ukrainy lub gdy powstała szkoda świadczy o umyślnej winie ubezpieczonego bądź zaniedbaniu kierowcy. Zapoznanie się z włączeniami odpowiedzialności to w biurze ADR Biała Podlaska obowiązkowy etap, poprzedzający podpisanie umowy na ubezpieczenie AC. Rzetelnie informujemy naszych klientów o wyłączeniach, które mogą obejmować takie aspekty jak:

  • kradzież pojazdu spowodowaną lekkomyślnością i niedbalstwem kierowcy,
  • szkody spowodowane umyślnie,
  • uszkodzenia powstałe w wyniku prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków,
  • wypadki z udziałem pojazdu bez ważnego badania technicznego,
  • uszkodzenia, które są wynikiem naturalnego zużycia podzespołów, korozji,
  • szkody spowodowane przez kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem,
  • kradzież w kraju o podwyższonym ryzyku kradzieży.

  Z powodu różnic w zakresie ubezpieczenia AC, przed dokonaniem wyboru i podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z OWU oraz zasięgnąć porady doświadczonych fachowców, jakimi są doradcy w ADR Biała Podlaska.

  Jak wybrać ubezpieczenie AC?

  W przypadku ubezpieczenia obowiązkowego OC, zakres polisy został unormowany przepisami prawa i musi być identyczny bez względu na Towarzystwo Ubezpieczeniowe. O warunkach i zapisach na polisie autocasco decydujesz sam – przy wyborze ubezpieczenia AC warto jednak dokładnie porównać ofertę poszczególnych towarzystw. Dobrą praktyką jest również korzystanie z kalkulatorów internetowych, a jeszcze lepszą – skorzystanie z profesjonalnego wsparcia doradcy. W biurze w Białej Podlaskiej możesz liczyć na pomoc w zakresie wyboru optymalnej oferty autocasco. Zapraszamy do kontaktu i omówienia indywidualnych warunków. Tymczasem przedstawiamy ogólne informacje, które pomogą poruszać się w gąszczu ofert ubezpieczeniowych.

  ADF Biała Podlaska radzi – wybierając ubezpieczenie AC samochodu, zwróć uwagę nie tylko na cenę, lecz również na:

  • zakres ochrony i wyłączeń,
  • zapisy o udziale własnym w szkodzie, czyli części odszkodowania, którą pokryjesz z własnych środków,
  • kwotę franszyzy integralnej, tj. graniczną sumę pieniędzy, po przekroczeniu której dopiero wówczas zostanie wypłacone odszkodowanie,
  • przyjętą metodę likwidacji szkody i jakość części zamiennych, które będą użyte w naprawie,
  • stałą lub zmienną sumę ubezpieczenia.

  Terminów i pojęć właściwych branży ubezpieczeń komunikacyjnych jest naprawdę sporo – z wszystkimi odwiedzającymi nas klientami omawiamy wszelkie niejasności i rozwiewamy wątpliwości. W obszernej bazie danych biura ADR Biała Podlaska znajdują się rozmaite oferty na ubezpieczenie AC, spośród których można wybrać zakres najbardziej pasujący danej osobie, biorąc pod uwagę eksploatację auta, jego parametry oraz liczbę użytkowników. Niektórzy klienci z Białej Podlaskiej przy podpisywaniu umowy interesują się szczególnie tym, czy wybrane autocasco obowiązuje także poza granicami kraju, a jeśli tak, to gdzie dokładnie. Dla nas to nie problem – sprawnie odszukamy i przedstawimy najkorzystniejsze ubezpieczenie AC na Europę, dzięki aktualnym rankingom, kalkulatorom oraz szerokiej bazie rzetelnych partnerów.

  Rozszerzenie autocasco – co warto wybrać?

  Niektórzy ubezpieczyciele w ramach rozszerzonego pakietu autocasco proponują dodatkowo:

  • ochronę zniżki przed ewentualną redukcją spowodowaną wypadkiem,
  • gwarancję wartości pojazdu,
  • brak redukcji Sumy Ubezpieczenia AC,
  • ubezpieczenie przewożonego bagażu,
  • auto zastępcze na czas naprawy.
  Często spotyka się też opcję ubezpieczenia wyposażenia samochodu przed zniszczeniem lub kradzieżą. Rozszerzony pakiet autocasco może zagwarantować stałą wartość sumy ubezpieczenia, co będzie szczególnie korzystne dla właścicieli pojazdów narażonych na uszkodzenia lub szybko tracących na wartości. Jeżeli często wyjeżdżasz za granicę, musisz sprawdzić zakres terytorialny twojego ubezpieczenia AC i rozszerzyć go o ochronę w najczęściej wybieranych destynacjach.

  Zderzenie z innym pojazdem, a także kradzież auta, to sytuacje, które mogą Cię spotkać, gdy się ich najmniej spodziewasz. Jeżeli szukasz ochrony dla swojego samochodu i portfela, rozważ wykupienie ubezpieczenia AC samochodu. Zapraszamy do biura w Białej Podlaskiej!
  ADF DORADCY UBEZPIECZENIOWI

  Zadbaj o bezpieczny plan na życie

  Świadczymy pomoc w wyborze ubezpieczeń zarówno tych dla obób fizycznych oraz firm. Nasza ofert jest szeroka i dostosowana do Państwa potrzeb.