>

Assistance

Ubezpieczenie pojazdów OC/AC

Ubezpiecz samochód online - wypełnij formularz a otrzymasz ofertę najszybciej jak to możliwe

  OC

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

  AC

  Dobrowolne ubezpieczenie pojazdów

  Assistance

  Pomoc w czasie podróży

  NNW

  Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

  ADF Doradcy Ubezpieczeniowi to najlepszy wybór jeśli poszukujesz pomocy w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych

  Ubezpieczenia komunikacyjne można podzielić na obligatoryjne, takie jak ubezpieczenie OC oraz dobrowolne, np. ubezpieczenie assistance auta. Wbrew obiegowej opinii, ubezpieczenie assistance nie jest zbędnym wydatkiem, lecz realną pomocą w nagłych przypadkach. Czy podstawowy pakiet obejmuje pomoc w ramach assistance na Europę? Na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepiej dopasowaną dla siebie polisę ubezpieczenia assistance? Uporządkujmy wiadomości.

  Czym jest ubezpieczenie Assistance auta?

  Assistance to dobrowolny rodzaj ubezpieczenia, którego celem jest pomoc w nagłych problemach i sytuacjach, mogących wydarzyć się w trakcie ruchu pojazdu. Trudne wydarzenia drogowe przytrafiają się bardzo często w najmniej odpowiednim momencie – długo planowany i wyczekiwany wyjazd na rodzinne wakacje, delegację, czy romantyczny weekend mogą nie dojść do skutku w przypadku niespodziewanej awarii lub kolizji. Jeśli posiadasz polisę assistance auta, ubezpieczyciel zajmie się holowaniem samochodu do warsztatu lub dostarczeniem części zapasowych, a dla Ciebie i Twoich najbliższych może on zapewnić nocleg w hotelu. Zakres usług uzależniony jest od pakietu, jaki wybrałeś, podpisując umowę ubezpieczenia assistance. Możesz skorzystać z:

  • pomocy technicznej – holowanie, naprawa, pomoc w wymianie części, auto zastępcze,
  • pomocy medycznej – niezbędna opieka dla ubezpieczonego i jego rodziny,
  • pomocy informacyjnej – dane o pobliskim warsztacie, serwisie lub sklepie z częściami zamiennymi.

  Reasumując – pakiet assistance auta to profesjonalna pomoc w sytuacjach awaryjnych, których nie można przewidzieć. Działa ona nie tylko na terenie miasta Biała Podlaska, ale nawet w całej Europie!

  Różnice w ofertach assistance auta

  Pomiędzy poszczególnymi pakietami oferowanymi przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe w Białej Podlaskiej występują znaczące różnice. Czym kierować się przy wyborze najlepszej oferty? Ubezpieczenie assistance auta proponowane jest przez ubezpieczycieli w kilku różnych opcjach podstawowych i rozszerzonych, co pozwala na idealne dopasowanie zakresu ochrony do potrzeb i możliwości.

  Kluczową kwestią jest rodzaj pojazdu, który posiadasz, a także intensywność jego eksploatacji. Inny pakiet powinien wybrać właściciel samochodu dojeżdżający codziennie do pracy na terenie miasta Biała Podlaska, a inny osoba podróżująca często za granicę. Istotne jest również, czy podróżujesz sam czy z rodziną.

  Jeśli już przeanalizujesz powyższe informacje, zacznij przeglądać oferty – najlepiej jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego biura doradczego, jakim jest ADR w Białej Podlaskiej. Zwróć uwagę na dane dotyczące:

  • warunków korzystania z auta zastępczego,
  • zakresu usług serwisowych wchodzących w skład pakietu assistance auta,
  • maksymalnej odległości holowania oraz dostępności assistance na Europę,
  • możliwości pokrycia kosztów zakwaterowania w hotelu w trakcie naprawy pojazdu,
  • krajów, w których wykupione ubezpieczenie nie obowiązuje.

  Towarzystwa Ubezpieczeniowe często proponują podstawowy wariant assistance auta w pakiecie z obowiązkowym ubezpieczeniem OC – jest to niekiedy opcja korzystniejsza niż osobny zakup pakietu AC. W celu dokładniejszego przeanalizowania oferty skorzystaj z doświadczenia oraz obszernej bazy danych naszego biura w Białej Podlaskiej.

  Dla wielu kierowców ważne są też koszty ubezpieczenia i wysokość składki – o ewentualne zniżki oraz pakiety promocyjne zawsze warto zapytać ubezpieczyciela lub doradcę w ADR Biała Podlaska. Trzeba również zwrócić uwagę na okres obowiązywania polisy, gdyż niektóre oferty są ważne jedynie przez 30 dni.

  Zakup polisy assistance auta to więc poważna decyzja, do której warto się odpowiednio przygotować. W trakcie analizy dobrze jest skorzystać z doświadczenia i wiedzy fachowców oraz nie spieszyć się z decyzją. W mieście Biała Podlaska posiadamy ugruntowaną pozycję na rynku doradców ubezpieczeniowych, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

  Procedura korzystania z assistance auta

  Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem ubezpieczenia assistance, warto wiedzieć, jak można korzystać z tej dodatkowej opcji, aby w nagłej sytuacji móc szybko i sprawnie zgłosić potrzebę pomocy – zaoszczędź sobie w ten sposób stresu. Przeczytaj, jak krok po kroku wygląda korzystanie z ubezpieczenia.

  Zanim wybierzesz numer alarmowy assistance do Twojego ubezpieczyciela, pamiętaj o następujących kwestiach:

  • zabezpiecz miejsce zdarzenia zgodnie z przepisami o ruchu drogowym,
  • określ swoje położenie i rodzaj zdarzenia,
  • przygotuj polisę i dowód rejestracyjny pojazdu.

  W kolejnym etapie zadzwoń na infolinię – konsultant zweryfikuje Twoje dane osobowe oraz odnajdzie w systemie rodzaj wykupionego pakietu assistance auta. Doradca z Twoją pomocą zidentyfikuje problem i rodzaj wymaganego wsparcia, a następnie niezwłocznie zorganizuje niezbędną pomoc dla Ciebie, Twojej rodziny oraz Twojego auta. Zadbaj o precyzję, ponieważ dokładne informacje lepiej pomogą pracownikom pomocy serwisowej w sprawnej interwencji.

  Dlaczego assistance auta jest coraz popularniejsze w Białej Podlaskiej?

  Wyniki badań przeprowadzanych cyklicznie w całym kraju jednoznacznie wskazują na trend rosnącego zainteresowania pakietami usług assistance auta. Tak jest też w naszym mieście – w Białej Podlaskiej coraz więcej osób jest zadowolonych z jakości usług świadczonych w ramach ubezpieczenia. Wielu doświadczonych kierowców wie, że rezygnowanie z assistance auta to tylko pozorna oszczędność, która w dłuższej perspektywie może kosztować znacznie więcej niż zaoszczędzona kwota składki. Assistance auta nie tylko zminimalizuje wydatki na naprawy, leczenie, zakwaterowanie czy holowanie, ale również oferuje komfort psychiczny oraz całkowitą pewność, że sytuacja jest pod kontrolą.

  Istotną zaletą assistance auta jest realna pomoc podczas podróży do innego kraju – mieszkańcy Białej Podlaskiej coraz częściej proszą o assistance na Europę. Zwiększona mobilność powoduje, że atrakcyjne opcje dostępne w czasie podróży za granicą zwiększają poczucie bezpieczeństwa i przynoszą wymierne korzyści w sytuacjach kryzysowych. Zapraszamy do biura ADR w Białej Podlaskiej na rozmowę, podczas której z pewnością dobierzemy pakiet assistance Europa idealny dla Twojego planu urlopowego.

  W ADR Biała Podlaska wiemy, jak sprawić, byś podróżował spokojnie i cieszył się komfortem jazdy ubezpieczonym autem. Zapraszamy!

  ADF DORADCY UBEZPIECZENIOWI

  Zadbaj o bezpieczny plan na życie

  Świadczymy pomoc w wyborze ubezpieczeń zarówno tych dla obób fizycznych oraz firm. Nasza ofert jest szeroka i dostosowana do Państwa potrzeb.