>

Ubezpieczenie domu

Kup ubezpieczenie domu Online

Ubezpiecz swoje mieszkanie lub dom online - szybko i bezpiecznie

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Zapewnij bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie

ADF doradcy ubezpieczeniowi jest najlepszym wyborem w kwestii doradztwa ubezpieczeń domów i mieszkań.

W ADF świadczymy najwyższy standard usług w zakresie ubezpieczeń mienia mieszkalnego i od lat zaspokajamy potrzeby klientów poprzez kompleksowe oraz rzetelne doradztwo ubezpieczeniowe w Białej Podlaskiej i okolicach.

POTRZEBUJESZ PORADY PRZY WYBORZE UBEZPIECZENIA DOMU LUB MIESZKANIA?

Czym jest ubezpieczenie domu i mieszkania?

Ubezpieczenia domów i mieszkań należą do kategorii ubezpieczeń mienia, a konkretnie mienia mieszkalnego. Ubezpieczenia domów i mieszkań są zawierane w postaci polisy, która ma chronić właściciela przed skutkami zdarzeń losowych mogących uszkodzić lub spowodować utratę nieruchomości (domu lub mieszkania). Przykładem takich zdarzeń mogą być: pożary, zalania, straty w wyniku włamania lub wichury.

Decydując się na ubezpieczenie domu, możemy objąć ochroną zarówno samą nieruchomość jak i wyposażenie domu (mienie ruchome). W przypadku nieruchomości na polisie wymienione mogą zostać:

 • ubezpieczenie fundamentów, ściany, dach, schody zewnętrzne i inne tzw. mury.
 • ubezpieczenie rynien, balustrad, parapetów, kolektorów słonecznych (solary) i inne tzw. elementy zewnętrzne.
 • ubezpieczenie podłóg, instalacji, mebli w zabudowie, sprzętu AGD w zabudowie, glazury, armatury, domofonu i inne tzw. stałe elementy.

 

Jeżeli mówimy o ubezpieczeniu mienia ruchomego, to w jego skład wchodzą między innymi:

 • ubezpieczenie mebli, sprzętu RTV i AGD, komputerów, laptopów, sprzętu sportowego, biżuterię, odzież i inne tzw. ruchomości domowe.
 • ubezpieczenie mebli ogrodowych, wózków dziecięcych, rowerów, narzędzi ogrodniczych, roślin doniczkowych, wolnostojących huśtawek, basenów, grill – na tarasie lub w ogrodzie Twojego domu.
 • ubezpieczenie rzeczy Twojego dziecka (które się uczy i nie ukończyło 25 r.ż.), które znajdują się w jego tymczasowym miejscu zamieszkania (np. akademiku, wynajętym mieszkaniu).

Wartość ubezpieczanej nieruchomości

Dom / mieszkanie lub inna nieruchomość i ich wyposażenie można ubezpieczyć w wartości nowej oraz wartości rzeczywistej.

Wartość nowa, to wartość nieruchomości odpowiadająca kosztom przywrócenia mienia do stanu nowego, lecz nie ulepszonego. Oznacza to, że jeśli np. Za telewizor, który zostanie zniszczony, otrzymasz taką kwotę odszkodowania, by kupić nowy telewizor podobnej jakości.

Wartość rzeczywista to wartość nowa pomniejszona o wartość stanowiącą iloczyn stopnia zużycia technicznego i wartości nowej. oznacza to, że jeśli np. Za telewizor, który zostanie zniszczony, kwota odszkodowania wyniesie tyle, ile jego wartość pomniejszona o zużycie sprzętu (utratę wartości w czasie).

Jaki zakres ubezpieczenia mieszkania i domu powinno się wybrać?

Oferta ubezpieczeń majątku jest niezwykle szeroka i zawiera wiele elementów. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego ubezpieczenie mieszkania i domu może zawierać:

 • Ubezpieczenie mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych: pożar, wichura, powódź, upadek drzew, przepięcie.
 • Ubezpieczenia mienia od kradzieży z włamaniem i rozboju, przykłady
 • Ubezpieczenie Ochrona szyb i innych przedmiotów od stłuczenia
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, np. Zalanie sąsiada,
 • Zabezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, przykład: Złamana noga na schodach na terenie domu/mieszkania.
 • Assistance domowy. przykład: otwarcie drzwi wejściowych przez ślusarza, gdy zgubiliśmy klucz.

Ubezpieczenie mieszkania i domu Biała Podlaska

Ubezpieczenie mienia (domu lub mieszkania) jest w Polsce nieobowiązkowe. Jest ono jednak wymagane przez kredytodawcę, kiedy zakup mieszkania odbywa się w oparciu o udzielenie kredytu hipotecznego przez bank.

Ubezpieczenie domów i mieszkań jest niezwykle szerokie i często warto zapoznać się dokładnie z tym od jakiego ryzyka jesteśmy ubezpieczeni. Klienci agencji ubezpieczeniowych mają do dyspozycji tradycyjne ubezpieczenie przez fizyczne dokonanie czynności w towarzystwie ubezpieczeniowym (bądź placówce partnera) lub bardziej nowoczesne rozwiązanie w postaci ubezpieczenia mienia online.

Jeżeli jesteś właścicielem lub najemcą chcącym ubezpieczyć mieszkanie i masz pytania, to odwiedź nasz oddział w Białej Podlaskiej aby dowiedzieć się wszystkiego na temat ubezpieczenia domu lub mieszkania. Nasi agenci ubezpieczeniowi udzielą ci wszelkiej pomocy w uzyskaniu najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia mienia.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

To najczęściej zadawane pytanie podczas pierwszej rozmowy z agentem ubezpieczeniowym przez telefon lub stacjonarnie. W ADF doradcy ubezpieczeniowi pomożemy ci wybrać odpowiedni zakres ubezpieczenia nieruchomości, przy najniższej kwocie ubezpieczenia. Odwiedź naszą placówkę w Białej Podlaskiej aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie domu lub mieszkania w atrakcyjnej cenie.

Koszt ubezpieczenia nieruchomości zależy od wielu czynników ale na rynku są dostępne oferty już od niemal 100 zł rocznie.

Przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego, kierujemy się zarówno zakresem ubezpieczenia jak i optymalną kwotą na polisie. Badamy na bieżąco ofertę wszystkie oferty czołowych towarzystw ubezpieczeniowych jak: PZU, Warta, Uniqua, czy Allianz.

Jeżeli jesteś w nietypowej sytuacji i potrzebujesz specyficznego zakresu ubezpieczenia nieruchomości, nasi doświadczeni doradcy pomogą ci wybrać najkorzystniejsza ofertę na rynku.

Co wpływa na wartość ubezpieczenia mienia?

Podobnie jak w przypadku rozszerzeń, to ile wyniesie nas koszt polisy dla mieszkania lub domu zależy od wielu czynników. Przykładowe zmienne to:

 • wartość nieruchomości;
 • wartości wyposażenia (w przypadku polisy rozszerzonej);
 • lokalizacji;
 • szkód, które wystąpiły w przeszłości;
 • liczby niepełnoletnich lokatorów (możliwa zwyżka przy zakupie OC w życiu prywatnym),
 • zakresu ochrony;
 • płatności za składkę (w ratach jest drożej niż jednorazowo).

Jak wykupić polisę na ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Polisę na ubezpieczenie domu, bądź mieszkania można wykupić szybko i wygodnie w biurze doradców ubezpieczeniowych ADF w Białej Podlaskiej. Spotykając się bezpośrednio z agentem ubezpieczeniowym otrzymasz nie tylko świetną ofertę, ale fachową i kompleksową obsługę. Profesjonalny agent ubezpieczeniowy jest w stanie podejść do klienta w sposób indywidualny i zaproponować polisę szytą na miarę.

Przed wizytą przygotuj jedynie dowód osobisty i dokumenty wymagane przy specjalnych sytuacjach jak np. ubezpieczenie mieszkania na kredyt.

Znaczna część towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie również wykupienie polisy mieszkaniowej lub polisy ubezpieczenia domu przez internet. Korzystając z oferty naszych partnerów, wystarczy kliknąć w link i wypełnić formularz ubezpieczenia. To szybki i bezpieczny sposób zawarcia polisy ubezpieczeniowej bez wychodzenia z domu. Pamiętaj jednak aby dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia i prawidłowo wypełnić pola, na podstawie których nastąpi wycena polisy.

Jakie dokumenty przygotować do ubezpieczenia mieszkania na kredyt?

Banki, które udzielają kredytów hipotecznych wymagają od kredytobiorców wykupienia polisy mieszkaniowej w celu zagwarantowania sobie ubezpieczenia w wypadku wystąpienia szkód nieruchomości przed spłatą kredytu. Jednocześnie coraz popularniejsze jest oferowanie ubezpieczenia w pakiecie z pożyczką. To rozwiązanie jest owszem szybkie i oszczędza kilku formalności ale przeważnie lepiej jest wybrać indywidualną ofertę na rynku ubezpieczeń niż korzystać z gotowej oferty w banku u którego bierzemy kredyt hipoteczny.

Do nabycia polisy potrzebne są podstawowe dane osobowe znajdujące się na dowodzie osobistym oraz kilka informacji o mieszkaniu jak choćby jego wartość i powierzchnia.

ADF DORADCY UBEZPIECZENIOWI

Zadbaj o bezpieczny plan dla swojego domu lub mieszkania

Świadczymy pomoc w wyborze ubezpieczeń zarówno tych dla obób fizycznych oraz firm. Nasza ofert jest szeroka i dostosowana do Państwa potrzeb.